List of Birmingham neighborhoods/sortable table: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(old school) |
(IJK) |
||
Line 100: | Line 100: | ||
|- | |- | ||
| [[Huffman neighborhood|Huffman]] || [[Huffman community|Huffman]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | [[Birmingham City Council District 1|1]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | 4,862 || data-sort-value="Hadden, Don"|[[Don Hadden]] || [http://gisweb.informationbirmingham.com/imf/sites/JSPCOBHelp/StandardMaps/PDF/Neighborhoods/Huffman-1001.pdf Huffman] || | | [[Huffman neighborhood|Huffman]] || [[Huffman community|Huffman]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | [[Birmingham City Council District 1|1]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | 4,862 || data-sort-value="Hadden, Don"|[[Don Hadden]] || [http://gisweb.informationbirmingham.com/imf/sites/JSPCOBHelp/StandardMaps/PDF/Neighborhoods/Huffman-1001.pdf Huffman] || | ||
|- | |||
| [[Industrial Center]] || [[Grasselli community|Grasselli]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | [[Birmingham City Council District 7|7]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | 335 || data-sort-value="TBD"|TBD || [http://gisweb.informationbirmingham.com/imf/sites/JSPCOBHelp/StandardMaps/PDF/Neighborhoods/IndustrialCenter-904.pdf Industrial Center] || | |||
|- | |||
| [[Inglenook neighborhood|Inglenook]] || [[East Birmingham community|East Birmingham]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | [[Birmingham City Council District 4|4]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | 3,356 || data-sort-value="Cauthen, Carolyn"|[[Carolyn Cauthen]] || [http://gisweb.informationbirmingham.com/imf/sites/JSPCOBHelp/StandardMaps/PDF/Neighborhoods/Inglenook-502.pdf Inglenook] || | |||
|- | |||
| [[Jones Valley neighborhood|Jones Valley]] || [[Southwest community|Southwest]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | [[Birmingham City Council District 7|7]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | 1,765 || data-sort-value="Grayson, Sandra"|[[Sandra Grayson]] || [http://gisweb.informationbirmingham.com/imf/sites/JSPCOBHelp/StandardMaps/PDF/Neighborhoods/JonesValley-1801.pdf Jones Valley] || | |||
|- | |||
| [[Killough Springs neighborhood|Killough Springs]] || [[Huffman community|Huffman]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | [[Birmingham City Council District 1|1]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | 3,915 || data-sort-value="Lawhorne, Pearlie"|[[Pearlie Lawhorne]] || [http://gisweb.informationbirmingham.com/imf/sites/JSPCOBHelp/StandardMaps/PDF/Neighborhoods/KilloughSprings-1002.pdf Killough Springs] || | |||
|- | |||
| [[Kingston]] || [[East Birmingham community|East Birmingham]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | [[Birmingham City Council District 4|4]], [[Birmingham City Council District 5|5]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | 1,855 || data-sort-value="Cole, Lillie"|[[Lillie Cole]] || [http://gisweb.informationbirmingham.com/imf/sites/JSPCOBHelp/StandardMaps/PDF/Neighborhoods/Kingston-503.pdf Kingston] || | |||
|- | |||
| [[Liberty Highlands]] || [[Huffman community|Huffman]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | [[Birmingham City Council District 2|2]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | 347 || data-sort-value="Clanton, Doris"|[[Doris Clanton]] || [http://gisweb.informationbirmingham.com/imf/sites/JSPCOBHelp/StandardMaps/PDF/Neighborhoods/LibertyHighlands-1004.pdf Liberty Highlands] || | |||
|- | |- | ||
|} | |} |