List of Birmingham neighborhoods/sortable table: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(IJK) |
(M-N) |
||
Line 112: | Line 112: | ||
|- | |- | ||
| [[Liberty Highlands]] || [[Huffman community|Huffman]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | [[Birmingham City Council District 2|2]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | 347 || data-sort-value="Clanton, Doris"|[[Doris Clanton]] || [http://gisweb.informationbirmingham.com/imf/sites/JSPCOBHelp/StandardMaps/PDF/Neighborhoods/LibertyHighlands-1004.pdf Liberty Highlands] || | | [[Liberty Highlands]] || [[Huffman community|Huffman]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | [[Birmingham City Council District 2|2]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | 347 || data-sort-value="Clanton, Doris"|[[Doris Clanton]] || [http://gisweb.informationbirmingham.com/imf/sites/JSPCOBHelp/StandardMaps/PDF/Neighborhoods/LibertyHighlands-1004.pdf Liberty Highlands] || | ||
|- | |||
| [[Maple Grove]] || [[Airport Hills]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | [[Birmingham City Council District 1|1]], [[Birmingham City Council District 4|4]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | 206 || data-sort-value="Threatt, Jeanette"|[[Jeanette Threatt]] || [http://gisweb.informationbirmingham.com/imf/sites/JSPCOBHelp/StandardMaps/PDF/Neighborhoods/MapleGrove-104.pdf Maple Grove] || | |||
|- | |||
| [[Mason City] || [[Southwest community|Southwest]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | [[Birmingham City Council District 6|6]], [[Birmingham City Council District 7|7]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | 814 || data-sort-value="Vaugh, Brenda"|[[Brenda Vaugh]] || [http://gisweb.informationbirmingham.com/imf/sites/JSPCOBHelp/StandardMaps/PDF/Neighborhoods/MasonCity-1802.pdf Mason City] || | |||
|- | |||
| [[North Avondale]] || [[East Birmingham community|East Birmingham]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | [[Birmingham City Council District 4|4]], [[Birmingham City Council District 5|5]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | 1,189 || data-sort-value="Horne, Bobby"|[[Bobby Horne]] || [http://gisweb.informationbirmingham.com/imf/sites/JSPCOBHelp/StandardMaps/PDF/Neighborhoods/NorthAvondale-504.pdf North Avondale] || | |||
|- | |||
| [[North Birmingham neighborhood|North Birmingham]] || [[North Birmingham community|North Birmingham]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | [[Birmingham City Council District 4|4]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | 2,160 || data-sort-value="Coleman, Jimmie"|[[Jimmie Coleman]] || [http://gisweb.informationbirmingham.com/imf/sites/JSPCOBHelp/StandardMaps/PDF/Neighborhoods/NorthBirmingham-1106.pdf North Birmingham] || | |||
|- | |||
| [[North East Lake]] || [East Lake community|East Lake]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | [[Birmingham City Council District 2|2]], [[Birmingham City Council District 4|4]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | 1,510 || data-sort-value="Rudolph, Victoria"|[[Victoria Rudolph]] || [http://gisweb.informationbirmingham.com/imf/sites/JSPCOBHelp/StandardMaps/PDF/Neighborhoods/NorthEastLake-604.pdf North East Lake] || | |||
|- | |||
| [[North Pratt]] || [[Pratt community|Pratt]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | [[Birmingham City Council District 9|9]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | 2,332 || data-sort-value="Ford, Clarence"|[[Clarence Ford]] || [http://gisweb.informationbirmingham.com/imf/sites/JSPCOBHelp/StandardMaps/PDF/Neighborhoods/NorthPratt-1302.pdf North Pratt] || | |||
|- | |||
| [[North Titusville]] || [[Titusville]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | [[Birmingham City Council District 6|6]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | 2,228 || data-sort-value="Harris, John"|[[John C. Harris]] || [http://gisweb.informationbirmingham.com/imf/sites/JSPCOBHelp/StandardMaps/PDF/Neighborhoods/NorthTitusville-1901.pdf North Titusville || | |||
|- | |||
| [[Norwood]] || [[Northside community|Northside]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | [[Birmingham City Council District 4|4]], [[Birmingham City Council District 5|5]] || style="text-align: right; padding-right: 1em;" | 2,536 || data-sort-value="LaMay, Mary Jean"|[[Mary Jean LaMay]] || [http://gisweb.informationbirmingham.com/imf/sites/JSPCOBHelp/StandardMaps/PDF/Neighborhoods/Norwood-1205.pdf Norwood] || | |||
|- | |- | ||
|} | |} |